“Зима зустрічається з весною”

img_20170209_145935Зима… Морозним подихом вона зачаровує природу. Дарує деревам чудові білі одежі зі снігового хутра, вистилає померзлу землю пухнастою білою ковдрою, річки та озера сковує товстою льодовою кригою, щоб могли відпочити до весни.

Зима дарує нам найяскравіші, найвеселіші свята. «Різдвяні колядки» краматорського художника І.Базилевського пройняті особливим святковим настроєм. Пишно одягнені музики йдуть засніженими сільськими вуличками від хати до хати, щоб до кожного донести радісну звістку: «Христос народився!» Робота виконана в особливій широкій манері, притаманній автору. Образ природи гармонійно поєднується з образами персонажів. На полотні закарпатської художниці Є.Бедзір – Кремницької зображений іще один народний звичай – щедрувати на Новий рік за старим стилем. Робота виконана в традиційному яскравому колориті, який передає неповторну атмосферу українського свята.

Зимові місяці приносять з собою можливість промчатися з вітерцем на санчатах, погратися в сніжки, покататися на лижах… Картину «Зимові розваги. Етюд» Т.Шумська виконала з натури, з вікна свого будинку. Вона змогла відчути та відтворити миттєвості радісної метушні дитячих розваг у зимовому пейзажі. Відомий український художник М.Глущенко в своїй роботі «Лижники» зафіксував момент, коли група лижників спускається з гори. Їх оточують ялини, які покриті блакитним снігом, а вдалині золотиться безхмарне небо. Кольорове сприйняття художника глибоко ліричне і створює на картині казковий пейзаж.img_20170209_150214

Прогулятися морозним днем по освітленому яскравим сонцем лісу, послухати як скрипить під ногами пухнастий сніг, запрошує нас слов’янський художник А.Кутана в роботі «Зимові ялинки». «Золота зима» А.Прокопенко спокійна та тепла за світовим рішенням. Замерзла річка з човниками біля берега покрита льодом, який нагадує дорогоцінну парчу. А.Кашшай, заслужений діяч мистецтв УРСР, вводить у знайомий карпатський краєвид нові мотиви. Це значно підсилює звучання та декоративність кольору у творі “Рожеві полонини”.

Полотно народного художника СРСР М.Ромадіна «Зимовий ліс», напроти, дуже стримане за своїм колоритом та поетично ускладнене. Темна, казково – загадкова хаща насторожує та викликає почуття прихованої небезпеки. Після такого зимового лісу приємно  опинитися в «Старому сибірському селі» народного художника СРСР Б.Ряузова, підійти ближче до рубленої хати, зазирнути до світлого віконця та відчути подих хатнього тепла.

Квіткові натюрморти Н.Волкової «Снігові квіти» та «Лимони» оживляють морозні пейзажі за вікном.

Зима вже закінчується,  і їй на зміну приходить весна…img_20170209_144230

Весна… Скільки дивного та таємничого криється в цьому слові. Це чиста блакить безхмарного неба, тепло променів лагідного сонця, кришталева прозорість прохолодного повітря, тремтяча ніжність несміливих першоцвітів, таємниче дзюркотання дрібних струмочків та веселі передзвони перших пташок.

Кожна людина припадає до живлячого джерела весняної краси, поки її душа не насититься любов’ю. Митці,  за допомогою пензля та натхнення можуть зафіксувати  миттєвість народження прекрасного та донести її до глядача.

В роботах таких майстрів як: П.Сльота «Весна», І.Селищев  «Весна» весна ще не зовсім вступила в свої володіння, ще не скрізь розтанув сніг, ховаючись під розлогим гіллям дерев, сонце лише починає розігрівати свої промені, в повітрі ще бринить кришталь останніх слабких морозів.

Зеленими галявинами, смарагдовим листям дерев зустрічає нас весна в картинах  М.Когана-Шаца   «Подих весни» та «Початок весни».

Дзвінкий струмочок піднімає на своїх маленьких хвилях паперовий кораблик, який прямує у подорож «великою рікою» і легкий вітерець підганяє його. Такою ми бачимо весну крізь очі двох діток, які відправили свої кораблики в «далеке плавання» на роботі художника  Б.Жукова  «Весна».img_20170209_144347

На картині  Б.Споринкова «Птахи прилітають» видно, що навіть небо, перетворившись зимою на порожню блакитну пустелю, оживає з гомоном першої зграї перелітних птахів, які повертаються у рідні місця. Довгоочікуваний приліт наших улюблених ластівок, у бурхливому весняному вирі представлений в картині  П.Шаповалова «Весняний вир». Веселе щебетання пташок ми чуємо в картині  З.Костенко  «Шпаківні».

Ніжні, солодкі, духмяні, насичені пахощі заквітчаних дерев нам допоможе відчути робота такого майстра як М.Ткаченко «Весна в Прикарпатті».

Отже, справжнім святом майстерності є виставка робіт «Зима з весною зустрічається».

Наукові співробітники художнього музею Назаренкова Лариса та Фідря Олена.

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s