10 березня в залах художнього музею пройшло відкриття персональної виставки живопису та графіки «Слов’янський бузок» Андрія Кутани місто Слов’янськ.
Художник народився у 1962 році у місті Маріуполь. Живе та працює у Слов’янську (Донецька область, Україна). Область творчості художника живопис, графіка. Працює в традиційних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет.
Притаманною для його живопису є пастозна техніка, стиль живопису – імпресія. Художник – аматор Андрій своїми «незаперечними авторитетами» в живопису називає імпресіоністів Ван Гога та Поля Сезанна. Себе він також відносить до імпресіоністів. І, дійсно, його картини наповнені яскравими соковитими фарбами; життєдайна енергія так і «світиться» на полотнах художника.
Андрій Кутана каже, що, якщо ти проживаєш в місті художників – Слов’янську – та обертаєшся у колі творчих людей, то не можна не взятися за пензель. Сяде за мольберт навіть той, хто, як він сам, має дипломи металургійного та педагогічного (фізичне виховання) інститутів. В дитинстві Андрій захоплювався чеканкою, ліпниною, а до живопису прийшов 15 років тому у Слов’янську. Зараз для нього, за його словами, «мистецтво – потреба, живопис – свобода».
Андрій Кутана, починаючи з 2005 року, учасник «Слов’янського вернісажу» – щорічних загальноміських художніх виставок, які проводяться в Слов’янському краєзнавчому музеї. Його картини вже експонувалися в художньому музеї на персональній виставці.
З персональними виставками Андрія Кутани в різні роки знайомились шанувальники живопису Слов’янська, Краматорська, Маріуполя. Його полотна були представлені на виставці «Духовність» (2009 рік) в Донецькому обласному художньому музеї та «Мальовнича Україна» (2010 рік) в Українському домі в Києві. Як член ліги діячів грецької культури «Галатея» приймав участь у виставці «Мистецтво греків Приазов’я». У 2015 році зайняв ІІІ місце у виставці «Осіння симфонія» (Париж).
Відкрила виставку директор художнього музею Орлова О.О. Про творчий шлях майстра розповіла науковий співробітник музею Назаренкова Л.М. Більш детально представив глядачам свої роботи сам автор. З відкриттям виставки художника прийшла привітати керівник народного аматорського колективу студії – клубу «Слов’яни» Азимова Л.М. та викладач художньої школи м. Краматорська Каминіна М.С. Теплі слова любові продекламувала в своєму вірші про весну дружина майстра.
Всіх небайдужих до прекрасних творів мистецтва Художній музею запрошує до гостин. Науковий співробітник музею Назаренкова Л.