Пресональна виставка Андрія Кутани “Слов’янський бузок”

10 березня в залах художнього музею пройшло відкриття персональної виставки живопису та графіки «Слов’янський бузок» Андрія Кутани місто Слов’янськ.

Художник народився у 1962 році у місті Маріуполь. Живе та працює у Слов’янську (Донецька область, Україна). Область творчості художника живопис, графіка. Працює в традиційних жанрах: пейзаж, натюрморт, портрет.

Притаманною для його живопису є пастозна техніка, стиль живопису – імпресія. Художник – аматор Андрій своїми «незаперечними авторитетами» в живопису називає імпресіоністів Ван Гога та Поля Сезанна. Себе він також відносить до імпресіоністів. І, дійсно, його картини наповнені яскравими соковитими фарбами; життєдайна енергія так і «світиться» на полотнах художника.

Андрій Кутана каже, що, якщо ти проживаєш в місті художників – Слов’янську –  та обертаєшся у колі творчих людей, то не можна не взятися за пензель. Сяде за мольберт навіть той, хто, як він сам, має дипломи металургійного та педагогічного (фізичне виховання) інститутів. В дитинстві Андрій захоплювався чеканкою, ліпниною, а до живопису прийшов 15 років тому у Слов’янську.  Зараз для нього, за його словами, «мистецтво – потреба, живопис – свобода».

Андрій Кутана, починаючи з 2005 року, учасник «Слов’янського вернісажу» – щорічних загальноміських художніх виставок, які проводяться в Слов’янському краєзнавчому музеї. Його картини вже експонувалися в художньому музеї на персональній виставці.

З персональними виставками Андрія Кутани в різні роки знайомились шанувальники живопису Слов’янська, Краматорська, Маріуполя. Його полотна були представлені на виставці «Духовність» (2009 рік) в Донецькому обласному художньому музеї та «Мальовнича Україна» (2010 рік) в Українському домі в Києві. Як член ліги діячів грецької культури «Галатея» приймав участь у виставці «Мистецтво греків Приазов’я». У 2015 році зайняв ІІІ місце у виставці «Осіння симфонія» (Париж).

Відкрила виставку директор художнього музею Орлова О.О. Про творчий шлях майстра розповіла науковий співробітник музею Назаренкова Л.М. Більш детально представив глядачам свої роботи сам автор. З відкриттям виставки художника прийшла привітати керівник народного аматорського колективу студії – клубу «Слов’яни» Азимова Л.М. та викладач художньої школи м. Краматорська Каминіна М.С. Теплі слова любові продекламувала в своєму вірші про весну дружина майстра.

Всіх небайдужих до прекрасних творів мистецтва Художній музею запрошує до гостин. Науковий співробітник музею Назаренкова Л.

 

Переглянути інші картини майстра

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s