Виставка до Великодня

На минулому тижні в залах художнього музею почала працювати виставка робіт викладачів та учнів художньої школи до Великодня (живопис, графіка, декоративно – ужиткове мистецтво).
Великдень – це найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. У цей день, згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос після того, як його було розіп’ято на хресті. Це чудо символізує звільнення від гріхів для віруючих людей. У народному уявленні це свято оновлення землі та природи. Підготовка до свята займає цілий тиждень, кожен день якого має особливе значення, та який відзначають проведенням певних обрядів.
Відзначають Великдень по різному в різних країнах світу й навіть різних регіонах України. Перед Великоднем у всіх родинах печуть смачні паски та роблять крашанки або просто фарбують яйця в яскраві кольори. Прибирають та прикрашають будинки та подвір’я. Ось і зали художнього музею прикрасила чудова виставка, присвячена святу Великодня, яку підготували для нас викладачі та учні художньої школи.

Художня школа є спеціалізованим мистецьким навчальним закладом, де діти під керівництвом досвідчених художників-педагогів засвоюють складну та насичену академічну програму з рисунку, живопису та композиції на рівні,що відповідає реалістичній академічній школі станкового мистецтва, яка є підґрунтям художньої освіти взагалі. У 2008 році школа пройшла державну атестацію. За рішенням атестаційної комісії, заклад визнано атестованим «з відзнакою». Школа має почесне звання «Заклад високої культури».
Для багатьох випускників навчання в школі відкрило шлях до майбутньої професії, яку вони отримали у вищих художніх навчальних закладах України, Росії та інших державах, стали професійними художниками монументального живопису, декоративно-прикладного мистецтва, архітекторами, дизайнерами, викладачами навчальних закладів різних рівнів в Україні, Росії, Греції, Англії, Ізраїлі та інших країнах світу.
Вихованці школи беруть активну участь у різноманітних виставках, фестивалях та конкурсах дитячої творчості різних ступенів. Перші здобутки в обласних конкурсах прийшли вже у 1981 році, перша перемога на республіканському конкурсі у 1984 році, всесоюзна перемога у 1992, а з 1993 року – відкритий рахунок перемог у Міжнародних змаганнях дитячої творчості. В цих конкурсах учні школи неодноразово були лауреатами, дипломантами, переможцями, срібними та золотими медалістами: у Фінляндії, Японії, Швеції, Франції, Росії, Індії, Македонії, Ірані, Єгипті.


Художня школа – це творча лабораторія, де учні створюють свої власні художні витвори під керівництвом педагогів, які мають не тільки значний досвід виховної роботи, а й великий творчий потенціал. Їх твори неодноразово експонувались в художніх музеях та виставкових залах: Краматорська, Донецька, Києва, Маріуполя, Слов’янська, Святогірська та інших міст, а також знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, Росії, Франції, Америці, Канаді, Англії. Багато викладачів є випускниками Краматорської художньої школи, які після навчання у Вищих навчальних закладах повернулись до школи і багато років працюють навчаючи дітей художньому мистецтву.
Школа є тільки початковою сходинкою у великий світ образотворчого мистецтва, і кожна молода людина обирає свій шлях у житті, але роки навчання в Краматорській художній школі назавжди лишають приємні спогади в серці кожного, хто навчався в ній.
Учасників цієї виставки з відкриттям привітала директор художнього музею Олена Олександрівна Орлова. Вона побажала всім творчого натхнення та наснаги.

Науковий співробітник музею Фідря Олена

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s