На минулому тижні в залах художнього музею почала працювати виставка робіт викладачів та учнів художньої школи до Великодня (живопис, графіка, декоративно – ужиткове мистецтво).
Великдень – це найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. У цей день, згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос після того, як його було розіп’ято на хресті. Це чудо символізує звільнення від гріхів для віруючих людей. У народному уявленні це свято оновлення землі та природи. Підготовка до свята займає цілий тиждень, кожен день якого має особливе значення, та який відзначають проведенням певних обрядів.
Відзначають Великдень по різному в різних країнах світу й навіть різних регіонах України. Перед Великоднем у всіх родинах печуть смачні паски та роблять крашанки або просто фарбують яйця в яскраві кольори. Прибирають та прикрашають будинки та подвір’я. Ось і зали художнього музею прикрасила чудова виставка, присвячена святу Великодня, яку підготували для нас викладачі та учні художньої школи.
Художня школа є спеціалізованим мистецьким навчальним закладом, де діти під керівництвом досвідчених художників-педагогів засвоюють складну та насичену академічну програму з рисунку, живопису та композиції на рівні,що відповідає реалістичній академічній школі станкового мистецтва, яка є підґрунтям художньої освіти взагалі. У 2008 році школа пройшла державну атестацію. За рішенням атестаційної комісії, заклад визнано атестованим «з відзнакою». Школа має почесне звання «Заклад високої культури».
Для багатьох випускників навчання в школі відкрило шлях до майбутньої професії, яку вони отримали у вищих художніх навчальних закладах України, Росії та інших державах, стали професійними художниками монументального живопису, декоративно-прикладного мистецтва, архітекторами, дизайнерами, викладачами навчальних закладів різних рівнів в Україні, Росії, Греції, Англії, Ізраїлі та інших країнах світу.
Вихованці школи беруть активну участь у різноманітних виставках, фестивалях та конкурсах дитячої творчості різних ступенів. Перші здобутки в обласних конкурсах прийшли вже у 1981 році, перша перемога на республіканському конкурсі у 1984 році, всесоюзна перемога у 1992, а з 1993 року – відкритий рахунок перемог у Міжнародних змаганнях дитячої творчості. В цих конкурсах учні школи неодноразово були лауреатами, дипломантами, переможцями, срібними та золотими медалістами: у Фінляндії, Японії, Швеції, Франції, Росії, Індії, Македонії, Ірані, Єгипті.
Художня школа – це творча лабораторія, де учні створюють свої власні художні витвори під керівництвом педагогів, які мають не тільки значний досвід виховної роботи, а й великий творчий потенціал. Їх твори неодноразово експонувались в художніх музеях та виставкових залах: Краматорська, Донецька, Києва, Маріуполя, Слов’янська, Святогірська та інших міст, а також знаходяться в музеях та приватних колекціях в Україні, Росії, Франції, Америці, Канаді, Англії. Багато викладачів є випускниками Краматорської художньої школи, які після навчання у Вищих навчальних закладах повернулись до школи і багато років працюють навчаючи дітей художньому мистецтву.
Школа є тільки початковою сходинкою у великий світ образотворчого мистецтва, і кожна молода людина обирає свій шлях у житті, але роки навчання в Краматорській художній школі назавжди лишають приємні спогади в серці кожного, хто навчався в ній.
Учасників цієї виставки з відкриттям привітала директор художнього музею Олена Олександрівна Орлова. Вона побажала всім творчого натхнення та наснаги.
Науковий співробітник музею Фідря Олена