Виставка до роковин аварії на ЧАЕС

В художньому музеї міста пройшло відкриття  виставки «Мужність і біль Чорнобиля», присвяченої людям, які виконали свій обов’язок в ім’я тих, хто живе на Землі. ЇЇ автор – ліквідатор аварії на ЧАЕС Бомбіза Василь Григорович (м.Словянськ). Він представив глядачам живописні роботи та  планшети з  цілим рядом   документів, статей, світлин, деякі з яких є ексклюзивними.  В.Г.Бомбіза народився в 1942 році в м. Красний Луч  Луганської обл. З 1977 по 1986 рр.  працював у м. Прип’яті. Після аварії на ЧАЕС його родина була евакуйована у м.Слов’янськ, де він мешкає і сьогодні.

До аварії В.Г.Бомбіза працював на ЧАЕС  спочатку художником, а  потім – керівником групи художників, яка займалася  оформлюванням ЧАЕС та Прип’яті.  Він робив етюди, ескізи, проекти, деякі з яких були втілені в життя.  Багато фотографував, але тільки частина світлин зберігалася. Частину  з них В.Г.Бомбіза  представив на цій виставці.

Художник  мав велику творчу перерву, яка була пов’язана з тим, що він втратив улюбене місто, друзів, знайомих, цікаву роботу… Але в 2007р. році В.Г.Бомбіза  повернувся в світ творчості. З цього часу він – постійний учасник виставок в Слов’янську, Донецьку, Краматорську.

Василь Григорович має звання «Майстер образотворчого мистецтва» та є членом Національної спілки художників України.

Виставку відкрила директор художнього музею О.О.Орлова. Вона  розповіла про трагічні події 26 квітня 1986р. Детальніше про роботи В.Г.Бомбізи розповіла науковий співробітник  Л.М.Назаренкова.

Виставка «Мужність і біль Чорнобиля» унікальна. Вона допомагає побачити й  уявити одне з наймолодших та найкрасивіших міст України та   зрозуміти серцем усю глибину чорнобильської трагедії.

 

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s